W środę, 6 stycznia w Święto Trzech Króli w Prusinowicach w świetlicy OSP odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie. Pomimo niesprzyjającej aury, świetlica wypełniła się po brzegi mieszkańcami wsi oraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. Sekretarz Gminy Pakosławice Andrzej Rosa, Przewodniczący Rady Gminy - Mirosław Borkowski, proboszcz parafii w Prusinowicach ks. Stanisław Struś.

Zebrani mieli okazję obejrzeć jasełka - tym razem w wersji na wesoło, w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Prusinowicach, przygotowane przez Panią Izabelę Jaroszyńską oraz Panią Barbarę Borkowską. W dalszej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni do współnego kolędowania, które upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze, dodatkowo osłodzone pysznym ciastem.

Również w sołectwie Biechów mieszkańcy zebrali się w świetlicy wiejskiej na wspólnym kolędowaniu. Orgaznizatorzy zadbali o świąteczną atmosferę i poczęstunek dla wszystkich przybyłych. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Adam Raczyński.

 

 

Przewiń do góry