W dniu 14 października 2015 r. w Zespole Szkół w Prusinowicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu nauczycieli udział wzięli Zastępca Wójta Pani Joanna Abram oraz radny Przewodniczący Komisji ds. Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pan Marcin Lubczyński.

Podczas spotkania Pani Joanna Abram odczytała przemówienie Wójta Gminy Pakosławice Pana Adama Raczyńskiego skierowane do grona pedagogicznego oraz pracowników oświaty. Przedstawiciele władz złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz wręczyli listy gratulacyjne nauczycielom wyróżnionym nagrodą Wójta za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w pracy zawodowej.

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg

 

 

 

 

Przemówienie Wójta Gminy Pakosławice z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Spotykamy się dzisiaj z okazji święta, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej przypadający na 14 października i z tej okazji chciałbym wyrazić wdzięczność i szacunek wszystkim nauczycielom, za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń.

Jak wszyscy wiemy, zawód nauczyciela wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności jej przekazywania, ale i wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi problemami. Wszyscy zgodnie dochodzimy do wniosku, że jest to nie lada wysiłek. Uczniowie bowiem bardziej pamiętają o swoich prawach niż o obowiązkach. A właściwą równowagę między nimi należy zachować. I rolą nauczyciela jest trzymanie nad tym pieczy.

Jako Wójt Gminy Pakosławice dokładam wszelkich starań, by ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań. Edukacja młodych pokoleń leży mi szczególnie na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro.

Priorytetem moich działań było, jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do kształtowania młodych umysłów.Jak Państwo wiecie na terenie naszej Gminy funkcjonują trzy szkoły podstawowe,  gimnazjum oraz trzy przedszkola. Corocznie przeznaczane są znaczne środki finansowe zarówno na bieżące funkcjonowanie jak również na inwestycje i remonty, które w istotny sposób poprawiają warunki pracy i nauki. Jednocześnie w najbliższym czasie zamierzam wdrożyć instrumenty motywacyjne do jeszcze efektywniejszego doceniania pedagogów otwartych na potrzeby społeczeństwa obywatelskiego.  

Szanowni Państwo Pedagodzy i Pracownicy oświaty!

W tym szczególnym dniu proszę zatem przyjąć serdeczne życzenia cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy z młodym pokoleniem. Chciałbym także serdecznie Państwu pogratulować wszystkich sukcesów oraz życzyć zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.”

                                                                                     Pozdrawiam serdecznie

                                                                                     Wójt Gminy Pakosławice

                                                                                     Adam Raczyński

Przewiń do góry