Dwustu dziewięciu uczniów z osiemdziesięciu dziewięciu opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało 20 stycznia w Filharmonii Opolskiej stypendia naukowe, przyznane przez samorząd województwa opolskiego za osiągnięcia w nauce, udział w konkursach i olimpiadach, rozwijane pasje naukowe. 
- Średnia ocen stypendystów w tegorocznej szóstej edycji - informował Waldemar Zadka, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego - to 5,31. Średnia ocen wszystkich osób ubiegających się o stypendia – 5,12. Łącznie wpłynęło 800 wniosków o przyznanie funduszy. Konkurencja więc była spora.
Wśród stypendystów znalazła się również uczennica kl. I Zespołu Szkół w Prusinowicach Publicznego Gimnazjum im. ks. Josefa Holzmanna w Pakosławicach, Aleksandra Ogórek.
Młodzi ludzie otrzymają w ciągu roku, w ramach pomocy stypendialnej 3000 złotych (po 250 zł miesięcznie). Pieniądze pochodzą z trzech źródeł – Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”, budżetu państwa i województwa.
Gratulując stypendystom osiągnięć, Barbara Kamińska, członkini Zarządu Województwa, mówiła, że wraz ze stypendium dajemy im nasze zaufanie i wiarę, że nie zmarnują swoich talentów, będą je nadal rozwijać. Podziękowała też rodzicom i nauczycielom za to, że wspierają pasje swoich podopiecznych.
Obecna na uroczystości Halina Bilik, opolski kurator oświaty, pochwaliła samorząd województwa za to, że od wielu lat wspiera uzdolnioną młodzież. Wyraziła nadzieję, że otrzymane przez młodych stypendia nie będą zmarnowanym pieniądzem – pomogą w zakupie książek, płyt, w rozwijaniu pasji. Życzyła uczniom przyjemności w dokonywaniu tego rodzaju zakupów.

 

 

 

Opublikował(a): Tomasz Kruk
Data publikacji:
 03-02-2014 07:33

Modyfikował(a): Tomasz Kruk
Data modyfikacji:
 03-02-2014 07:34
Przewiń do góry