Mieszkańcy Sołectwa Goszowice całymi rodzinami bawili się  9 czerwca 2013 we Frączkowie na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Stop dla alkoholu i narkotyków”, zorganizowany przez Sołectwo Goszowice, Stowarzyszenie „Wspólne Horyzonty” oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Finezja”. Impreza, zorganizowana była specjalnie dla rodziców z dziećmi. Jej celem było promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia bez używek oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny. Stała się też okazją do prawdziwej integracji społecznej.
Dobra pogoda jak i rodzinna atmosfera, towarzyszyły Piknikowi przez cały dzień. Konkursy, zawody, wspólne zabawy oraz ognisko i pieczenie kiełbasek to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Każdy z uczestników imprezy znalazł dla siebie cos ciekawego.
Organizatorzy, przygotowali wiele rozrywek dla poszczególnych grup wiekowych.  Na najmłodszych czekały m.in. konkursy plastyczne, zawody sportowe: bieg z jajkiem oraz bieg z balonem, a także tradycyjne zawody jedzenia kisielu. Nie lada wyzwaniem dla starszych dzieci okazał się bieg w workach, slalom gigant, krykiet a w szczególności mini rajd rowerowy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się gry zespołowe takie jak przeciąganie liny czy też wspólne rozwiązywanie rebusów z hasłami odnośnie korzyści życia bez alkoholu. Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji również dla rodziców. Był bieg z dzieckiem na rękach, rzut woreczkiem
do celu oraz dmuchanie baloników. Konkursy i zabawy  były prowadzone w takim tempie, że nie było czasu na nudę. Uczestnicy oprócz wspaniałych nagród otrzymali, medale i gromkie brawa publiczności.
Wszyscy dobrze się bawili a największym sukcesem Pikniku Rodzinnego były szczere uśmiechy dzieci.
W imieniu organizatorów pragniemy podziękować przede wszystkim mieszkańcom Frączkowa za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, Gminie Pakosławice za pomoc w dofinansowaniu Pikniku. Wspaniała atmosfera oraz bardzo duża ilość nagród to również zasługa sponsorów. Wszystkim z głębi serca serdecznie dziękujemy.

 

Opublikował(a): Agnieszka Maj
Data publikacji:
 13-06-2013 14:23

Modyfikował(a): Agnieszka Maj
Data modyfikacji:
 13-06-2013 14:46
Przewiń do góry