PODSUMOWANIE PROJEKTU Rowerem przez pogranicze projekt w ramach współpracy gminy Pakosławice i Mikulovice

PODSUMOWANIE PROJEKTU
Rowerem przez pogranicze projekt w ramach współpracy gminy Pakosławice i Mikulovice
W listopadzie 2025r. zakończyła się realizacja projektu po stronie polskiego partnera. Działania w projekcie zakończył również partner czeski. W dniu 26.10.2025r. Wójt gminy Pakosławice uczestniczył w uroczystym otwarciu parku przyjaźni w Mikulovicach – czeskiej części projektu. miejsce przystanku, wypoczynku i spotkań dla turystów korzystających z trasy Euro Velo 9 przebiegającej przez Mikulovice. Infrastruktura powstanie w centrum miejscowości, przy szlaku Euro Velo 9 w sąsiedztwie atrakcji kulturowej – kościoła w Mikulovicach, będzie ogólnodostępna.
Po stronie polskiej we Frączkowie powstał przystanek rowerowy dla korzystających z trasy rowerowej R-57.
To ogólnodostępne miejsce przystanku, wypoczynku i rekreacji dla turystów - rowerzystów praz mieszkańców. Zagospodarowanie na cele turystyczno- wypoczynkowe obejmowało: zagospodarowanie terenu ( alejki z nawierzchnią z kamienia, oświetlenie energooszczędne typu led), mała infrastruktura turystyczna ( wiata rekreacyjna z ławami i stołami, urządzenie rekreacyjne, stojak na rowery , kosz na śmieci, ławki, tablice informacyjno- turystyczne.
W dniu 26.11.2025r. we Frączkowie odbyło się podsumowanie projektu. W ramach podsumowania glos zabrał starosta Mikulovic oraz zaproszeni goście. Przestawiono również prezentacje z realizacji projektu.
fraczkow prezentacja.pdf (3,86MB)
Galeria zdjęć




Polsko- czeski projekt „Rowerem przez pogranicze” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG Czechy-Polska w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Pradziad 2021-2027.