naglowek.jpeg

  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

W dniu 22.02.2020r. odbył się kolejny z cyklu warsztatów kulinarnych w ramach projektu Polsko- Czeska Akademia Gotowania. W Prusinowicach w świetlicy wiejskiej zebrały się przedstawicielki KGW z: Prusinowic, Frączkowa, Reńskiej Wsi i Biechowa. W warsztacie kulinarnym uczestniczyły również Panie  KGW Mikulovice. Warsztat kulinarny został przygotowany przez Panie z Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Biechowie.

Tym razem wspólnie gotowano bigos i tradycyjne gołąbki z sosem. Panie z KGW w Biechowie przygotowały dla zaprzyjaźnionych gospodyń z Mikulovic inscenizację  dot. przygotowania gołąbków. Następnie przystąpiono już do części warsztatowej, po której wspólnie degustowano potrawy będące przedmiotem warsztatów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatu i zapraszamy na kolejny w dniu 14.03.2020 r. w Mikulovicach.

Projekt „Polsko- Czeska Akademia Gotowania” to transgraniczna inicjatywa dofinansowana w ramach programu INTERREG V - A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad.

 

Partnerstwo: Gmina Pakosławice i Obec Mikulovice

Czas realizacji projektu: 01.10.2019 – 31.08.2020

Typ projektu: C

 

 

Przewiń do góry