naglowek.jpeg

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

W dniu 20.12.2019 r. odbył się pierwszy z cyklu warsztatów kulinarnych w ramach projektu Polsko- Czeska Akademia Gotowania. W Prusinowicach w świetlicy wiejskiej zebrały się przedstawicielki KGW z: Prusinowic, Frączkowa, Reńskiej Wsi i Biechowa. W warsztacie kulinarnym uczestniczyły również Panie  KGW Mikulovice. Warsztat kulinarny został przygotowany przez Panie z Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Prusinowicach.

Tematem warsztatu były polskie potrawy wigilijne a w szczególności pierogi i barszcz na naturalnym zakwasie. Nasi czescy goście – Panie z Mikulovic w ramach wspólnego warsztatu i pod okiem członkiń z polskich KGW wspólnie dzieliły się doświadczeniami kulinarnymi oraz nabywały umiejętności  lepienia pierogów i przygotowania barszczu.

Na zakończenie warsztatu zorganizowano wspólną polsko- czeską  kolację połączoną z degustacją potraw będących przedmiotem warsztatu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatu i zapraszamy na kolejny w lutym 2020 r.

Projekt „Polsko- Czeska Akademia Gotowania” to transgraniczna inicjatywa dofinansowana w ramach programu INTERREG V - A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad.

Partnerstwo: Gmina Pakosławice i Obec Mikulovice

Czas realizacji projektu: 01.10.2019 – 31.07.2020

Typ projektu: C

 

Przewiń do góry