PLAKAT 2019.jpegBiblioteki Prusinowice, Pakosławice i Nowaki realizują projekt "Mała książka wielki człowiek".
Dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie "Wyprawkę Czytelniczą", a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Po każdych odwiedzinach w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajduje się również broszura informacyjna dla rodziców, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.
Biorąc udział w projekcie Wasze Dziecko pozna ważne miejsce bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci 3-6 lat.
Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytani, została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W naszej Gminie patronat honorowy nad projektem objął Wójt Gminy Adam Raczyński oraz 
Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Gminy .
Zapraszamy do biblioteki!
Przewiń do góry