Policja.jpegW dniu 17 i 18 stycznia 2019 r. otrzymaliśmy informację, że na terenie Paczkowa miejsce miało kilka prób wyłudzenia pieniędzy na „policjanta”, w tym jedna niestety udana. W Paczkowie oszuści wmówili ofierze, że są Policjantami i zażądali pomocy finansowej
w związku z leczeniem córki.

Niestety, proceder się nasila, a pomysłowi przestępcy doskonalą swoje metody. Sposób „na wnuczka” zastąpili metodą „na policjanta”.

Cały proceder najczęściej ma swój początek podczas rozmowy telefonicznej, która jest prowadzona w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny. Policja apeluje o ostrożność. Dzwoniący oszuści bywają bardzo przekonujący. Dlatego, odbierając telefon z prośbą o pieniądze nie wolno dać się ponieść emocjom. Najczęściej osoba starsza sama wymienia imię członka swojej rodziny, a następnie ujawnia jego dane pozwalające przestępcom wiarygodnie pokierować dalszą częścią rozmowy. Najlepiej rozłączyć się i samemu spróbować wybrać numer do tej osoby z rodziny, za którą podawali się dzwoniący oszuści.

W przypadku podejrzeń, bez wahania można dzwonić na policję (997 lub 112). Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o powiadomienie bliskich osób starszych o zagrożeniach.

Przewiń do góry