Dobiega końca termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Opolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że za każdy dzień zwłoki spóźnialscy otrzymają mniej pieniędzy.

Termin składania wniosków mija 15 maja.  Osoby, które dostarczą swoje wnioski po 15 maja, ale nie później niż do 11 czerwca otrzymają takie płatności pomniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. – Zdajemy sobie sprawę, że jak w poprzednich latach część rolników będzie czekała na złożenie wniosku do ostatniej chwili. Co prawda  w dniach 14 i 15 go maja wszystkie Biura Powiatowe Agencji będą pracowały od godziny 6 rano do 22, jednak zachęcam wszystkich, by nie czekali na ostatnią chwilę – apeluje dyrektor OR w Opolu Tomasz Białaszczyk.

Wnioski można składać osobiście w biurach powiatowych ARiMR, nadać przysyłka pocztową, jak również można go złożyć przez Internet. Agencja zachęca do skorzystania w formy elektronicznej, gdyż ta nie wymaga podpisu elektronicznego. Na portalu internetowym ARiMR znajduje się specjalna aplikacja, która pozwala na wypełnienie wniosku i wysłanie go w formie elektronicznej. Elektroniczny formularz wniosku został tak przygotowany, że identyfikuje błędy powstałe podczas jego wypełniania i informuje o tym, a jeżeli pomyłka nie zostanie usunięta, nie pozwoli na wysłanie dokumentu. W wypełnieniu takiego wniosku pomaga także szczegółowa instrukcja zamieszczona w portalu ARiMR. Aby móc skorzystać z internetowej drogi przygotowania i wysłania wniosku o dopłaty, trzeba mieć swój login i kod dostępu do specjalnego systemu informatycznego. Te osoby, które jeszcze go nie mają wystarczy, że wypełnią stosowny wniosek, udostępniony w portalu internetowym ARiMR. Wypełniony formularz trzeba złożyć w „swoim" biurze powiatowym Agencji. Nadany login i kod dostępu można używać bez żadnych ograniczeń czasowych.

Informacja wytworzona przez ARiMR.

Opublikował(a): Agnieszka Maj
Data publikacji:
 26-04-2012 12:45

Modyfikował(a): Agnieszka Maj
Data modyfikacji:
 26-04-2012 13:15
Przewiń do góry