Wójt Gminy Pakosławice informuje, że w związku z wystąpieniem nawałnicy w dniu 01.09.2018 r. na terenie Gminy Pakosławice, która spowodowała straty między innymi w gospodarstwach rolnych, poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód.

Z uwagi na konieczność udokumentowania zakresu strat poprzez dokonanie oględzin w terenie przez komisję, prosimy o składanie wniosków o oszacowanie strat spowodowanych nawałnicą w terminie do  5 września  2018 r. We wniosku należy wpisać wszystkie straty w gospodarstwie w środkach trwałych - budynki i maszyny rolnicze oraz w uprawach na terenie Gminy Pakosławice.

Powierzchnia upraw powinna być zgodna z powierzchniami deklarowanymi we wniosku o dopłaty bezpośrednie, składanym do ARiMR. We wniosku należy podać  również te uprawy które nie uległy uszkodzeniu.

Po otrzymaniu zgłoszeń od rolników komisja powołana przez wojewodę przystąpi do szacowania szkód. Protokół z szacowania szkód jest podstawą do ubiegania się o pomoc w związku z poniesieniem strat.
Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Pakosławice oraz na stronie internetowej  www.pakoslawice.pl

DOCWniosek o oszacowanie szkód.doc (122,50KB)

PDFklauzula.pdf (373,95KB)
 

 

 

Przewiń do góry