W dniu wczorajszym mieszkańcy Gminy Pakosławice dziękowali za tegoroczne plony, podczas Gminnych Dożynek zorganizowanych we Frączkowie. Nie zabrakło tam tradycyjnych wieńców, stoisk przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych sołectw oraz obrzędu dzielenia chleba przez Wójta Gmina Adama Raczyńskiego oraz zaproszonych gości. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara Wojtowicz z Frączkowa oraz Zbigniew Karnaś z Nowak. W tym roku pogoda nie była zbyt łaskawa dla uczestników dożynek, jednakże mieszkańcy przymykali oko na pogodę i wspólnie z rolnikami i organizatorami dziękowali za tegoroczne zbiory.
Po godz. 16.30 zostały podsumowane konkursy. W tym najważniejszym, w którym oceniane były wieńce dożynkowe (a było ich 6) - zwyciężyła korona z Frączkowa, drugie miejsce - Prusinowice, a na najniższym stopniu podium znalazła się korona z sołectwa Reńska Wieś. Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Pakosławice trafiły do twórców wszystkich konkursowych wieńców dożynkowych.
W konkursie na Najpiękniejsze i Najciekawsze Stoisko Wiejskie zwyciężył Frączków, przed Reńską Wsią, Prusinowicami oraz Biechowem.

 

 

Przewiń do góry