W dniu 05.03.2017 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławicach odbył się koncert charytatywny na rzecz Mateusza Palzera.

Program artystyczny zaprezentowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Koncert utworem solowym na saksofonie otworzył sam Mateusz przy akompaniamencie Pani Aleksandry Brzeźnickiej, nauczyciela fortepianu. Następnie na scenie wystąpił kwartet saksofonowy oraz Big Band pod dyrekcją Pana Henryka Weznera, którzy wykonali kilka standardów jazzowych i rozrywkowych.

Zwieńczeniem programu był występ orkiestry kameralnej pod batutą Pana Krzysztofa Sali. Wykonawcy przenieśli zgromadzoną publiczność w świat muzyki z popularnych ekranizacji filmowych. Za dostarczone emocje, niezapomniane wrażenia oraz przepiękną muzykę słuchacze podziękowali artystom owacjami na stojąco. Konferansjerem koncertu był Pan Rafał Kalota – DJ CASE, a nad całością wydarzenia czuwał radny Marcin Lubczyński.

Zebrane darowizny wolontariusze z Gimnazjum nr 1 w Nysie przekażą na leczenie Mateusza do Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

 

zdjęcia: Piotr Ksiądzyna

 

Galeria zdjęć na stronie PSM w Nysie

Przewiń do góry