W niedzielę (29 maja) odbył się z okazji Dnia Dziecka Festyn Rodzinny "Gmina Dzieciom". Impreza miała miejsce się na boisku sportowym w Prusinowicach. Frekwencja jak i pogoda dopisała, a organizatorzy postarali się, aby dzieciom umilić ich święto. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, m.in.: basen z piłeczkami dla maluszków, dużą dmuchaną zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową oraz malowanie twarzy. Przygotowano również konkursy z nagrodami: sportowe, sprawnościowe, a także dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszycy przybyli mogłi skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez poszczególne sołectwa - sołeckich przysmaków. Oprócz zabawy, można było obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez strażaków i ratowników.

Druga część festynu to koncert na rzecz "Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Na scenie mogliśmy zobaczyć takie zespoły jak: Nefryt, Kaliber, Different, a także Piotra Tłustochowicza z zespołem oraz Paulinę Lulek akustycznie. Na zakończenie festynu odbył się pokaz laserowy, który przygotowała firma Visual Sensation.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję "Dla Mateusza" wrzucając swoje datki do puszek podczas festynu „Gmina Dzieciom” -  w tym dniu zebrano 5.380 zł.

Przy tej okazji pragniemy poinformować, że Komitet Społeczny „Dla Mateusza" razem z wcześniejszą zbiórką zebrał i wpłacił na konto fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" – 10.761 zł. i "Palzer Mateusz Prusinowice - darowizna na leczenie" -18.000zł. W sumie zebrano i przekazano na konto 28.761zł.

Urok i wspaniałą atmosferę Święta Dzieci przedstawiają zdjęcia zamieszone poniżej.

 

Przewiń do góry