Uczniowie z Zespołu Szkół w Prusinowicach bardzo często organizują lub włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Sześć lat temu podjęli jednak bardzo poważną i zobowiązującą decyzję- adoptowali dziewczynkę z Madagaskaru o imieniu Olga w ramach „Adopcji serca”.

Akcja polega na materialnym i duchowym wsparciu dzieci, które z różnych powodu nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Hojność dzieci ze Szkoły w Prusinowicach i ich rodziców przeszła w tym roku najśmielsze oczekiwania. Udało nam się zebrać nie tylko całą sumę potrzebną na adopcję Olgi na cały 2016 rok, ale również dzięki inicjatywie dzieci zaadoptować na pół roku 7-miesięcznego chłopca o imieniu Paul. Za pośrednictwem listów oraz Internetu uczniowie uczestniczą w ich życiowych zmaganiach i osiągnięciach oraz cieszą się ich sukcesami.

Olga i Paul potrzebują nas bo są samotni i chorzy, bo przeżyli przerażające rodzinne tragedie, my potrzebujemy ich, aby odkryć w sobie ogromne pokłady dobroci i zwykłej ludzkiej życzliwości, o których istnieniu być może nie mieliśmy pojęcia. W imieniu Olgi i Paula składam serdeczne podziękowania dzieciom i ich rodzicom za wielkie serce.

Koordynator akcji Barbara Borkowska

Paul

paul.png

 

 

 

 

Olga

olga.jpeg

Przewiń do góry