Dzień 4 maja 2016 r. dla dzieci uczęszczających do Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Nowakach z pewnością był dniem, którego długo nie zapomną.Odbyła się wówczas uroczystość z okazji Dnia Strażaka, na którą przybyli strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakach.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez przedszkolaki z Przedszkola SPSK w Nowakach. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, których tematyka nawiązywała do zawodu strażaka. Przedszkolaki zadawały też strażakom pytania, dotyczące akcji, w których brali udział. Po przedszkolakach program taneczny zaprezentowali uczniowie kl. I – III tutejszej szkoły. Dzieci chciały swym pięknym tańcem wyrazić wdzięczność i podziw dla dzielnych strażaków. Pod koniec części artystycznej dzieci złożyły strażakom życzenia , po czym wręczyły  na ręce strażaków  samodzielnie wykonane laurki.

Dalszy ciąg uroczystości przeniósł się do remizy strażackiej, gdzie strażacy zademonstrowali sprzęt używany do gaszenia pożaru i zaprezentowali wóz strażacki. Wielką atrakcją okazało się lanie wody z węża strażackiego oraz oglądanie od wewnątrz wozu strażackiego z włączonymi syrenami. To spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci. Być może niektóre z nich, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

 

Przewiń do góry