Informujemy, że uruchomiony został System Informacji Przestrzennej Gminy Pakosławice. To tak zwany portal mapowy. Umożliwia on każdemu internaucie uzyskanie podstawowych wiadomości o gruntach, ulicach i adresach na terenie Gminy Pakosławice.

Portal zawiera szczegółowe informacje o ewidencji gruntów, siatkę ulic i numerację adresową. W pewnym zakresie skali można również korzystać z ortofotomap, czyli zdjęć satelitarnych oraz widoku ulic za pośrednictwem Google Street View. Dostępne są funkcje wyszukiwania adresów i obiektów użyteczności publicznej. Wizualizacja odbywa się na tle aktualnego podkładu mapy ewidencyjnej (gminy, obręby, działki oraz budynki).
Rozwiązanie wykorzystuje serwis WMS (Web Map Service). Pozwala on na bardzo szybki podgląd na tle aktualnych danych ewidencyjnych.
System, funkcjonujący w oparciu o oprogramowanie eGmina firmy Geo-System Sp. z o. o., zawiera moduł noszący nazwę iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). Służy on do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym w myśl przepisów zawartych w Ustawie o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej z dnia 4 marca 2010 roku.

Portal dostępny jest pod adresem: www.pakoslawice.e-mapa.net

sip3.png

Przewiń do góry