Dziś jest: piątek, 02-06-2023

Jasełka w Nowakach

jaselka_nowaki.jpegTradycją  Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Nowakach są coroczne jasełka przygotowywane przez wychowanków.

Dnia 6 stycznia 2016 r. o godzinie 12.00 w Kościele św. Andrzeja w Nowakach uczniowie zaprezentowali wspaniałe misterium pod tytułem: „Kiedy jest Boże Narodzenie...?".

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Niestety po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i Małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Mędrcy, by złożyć Dzieciątku pokłon, a także skromni pastuszkowie i najmniejsze dzieci. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i wesołymi  pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, rodziców i nauczycieli pod kierunkiem pani Małgorzaty Mudrak opłaciło się, przedstawienie wywarło duże wrażenie na wszystkich gościach.

Po uroczystości wszyscy rozeszli się w świątecznym nastroju, długo jeszcze wspominając piękne chwile. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają naszą społeczność do siebie, a dzieciom pokazują, jak ważne jest tradycyjne obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9833109
W tym miesiącu: 1583
Wizyt dzisiaj: 156
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: