Dziś jest: piątek, 02-06-2023

Dzień Przedsiębiorczości w Biechowie

logoprojekt.pngDnia 5 stycznia 2012 r. Wójt Gminy Pakosławice wziął udział w „Dniu Przedsiębiorczości” organizowanym przez Zespół Szkół w Biechowie, który zakończył  trzymiesięczny projekt „Moja firma w mojej gminie”. 25 uczniów ze szkoły w Biechowie z klas 4a, 3a i 3b wzięło udział w projekcie, który rozpoczął się w październiku ubiegłego roku.

Projekt „Moja firma w mojej gminie”, finansowany jest w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt został stworzony przez Fundację VIRIBUS UNITIS i obejmował swoim zasięgiem teren 5 województw: śląskie, małopolskie, opolskie, dolnośląskie, świętokrzyskie.

W/w przedsięwzięcie kierowane było do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i miało na celu rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Działania edukacyjne obejmowały głównie szkolenia e-learningowe i szkolenia tradycyjne. Opiekunami projektu w  ZS w Biechowie były Pani Karolina Tajduś i  Pani Aneta Adamczyk. Wśród uczestników projektu wyłoniono dwóch liderów: Magdalenę Pęcikiewicz z klasy 4a i Ewelinę Mamak z klasy 3B

Opiekunowie przeprowadzili z uczniami ponad 12 godzin szkoleń e-learningowych przy użyciu specjalnej witryny internetowej;

Wspólnie opracowali pomysł na założenie firmy w gminie Pakosławice: „Gospodarstwo agroturystyczne Dziki Zachód” w Biechowie. Zorganizowali spotkanie „Dzień Przedsiębiorczości”, które było imprezą podsumowującą projekt. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy PAKOSŁAWCE Pan Jarosław Nosal oraz koordynator projektu Pani Sylwia Kępa. Swymi występami artystycznymi uświetniły imprezę: uczestnik kursu Mateusz Czenczek z klasy 4a, który prowadzi własne studio nagraniowe i tworzy podkłady muzyczne w stylu hip-hop, oraz wokalistka Kasia Sądel z zaprzyjaźnionej szkoły.

Uczestnictwo w tym projekcie przyniosło duże korzyści, m.in: uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz poznali sposób korzystania z platformy e-learnigowej.

Projekt uznany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za wysoce innowacyjny i interesujący w zakresie wykorzystania narzędzi, jakimi są np.: gry symulacyjne do realizacji działań projektowych. 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9834819
W tym miesiącu: 3293
Wizyt dzisiaj: 1866
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: