Dziś jest: piątek, 17-09-2021

Każdy przedszkolak z Frączkowa wie jak w czasie pożaru zachować się

Dnia 04.05.2015 w Publicznym Przedszkolu we Frączkowie rozpoczęto projekt finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Pakosławic. Hasłem przyświecającym przedśięwzięciu było:”Każdy przedszkolak z Frączkowa wie jak w czasie pożaru zachować się”. Głównym celem programu było kształtowanie właściwych postaw w obliczu zagrożenia pożarem i zapoznanie z  podstawowymi czynnościami pierwszej pomocy przedmedycznej.

 Projekt rozpoczęła pogadanka na temat bezpieczeństwa połączoną z prezentacją multimedialną. Dnia 05.05.2015 r. przedszkole odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z  Pakosławic. Wizyta ta wzbudziła wśród dzieci największe zainteresowanie.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną.  Ogromne zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego można było wsiąść i z bliska obejrzeć jego wyposażenie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu strażackiego jak również uzestniczyły w mini zawodach strażackich. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Dnia 6 maja br. Ogłoszono  międzygrupowy konkurs plastyczny  pt ''Bezpieczny przedszkolak' 'w którym dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastyczno-technicznymi oraz ogromną wyobraźnią .
W ostatnim dniu trwania projektu 07.05.2015 r. do przedszkola przyjechali niesamowici goście - Grupa Maltańska z Nysy, która zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na manekinach jak również co najważniejsze dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc i jakie informacje podać ratownikom przez telefon.

Podsumowaniem projektu było wręczenie każdej grupie niespodzianek w postaci puzzli, gier logicznych, układanek i kredek. Gratulujemy wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć z projektu dostępne na stronie Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Goszowicach

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 7334325
W tym miesiącu: 50290
Wizyt dzisiaj: 1881
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: 77 4357614
fax: 77 4357618
e-mail: