Dziś jest: poniedziałek, 05-06-2023

PIKNIK RODZINNY POD HASŁEM „STOP DLA ALKOHOLU I NARKOTYKÓW” FRĄCZKÓW 09.06.2013

Mieszkańcy Sołectwa Goszowice całymi rodzinami bawili się  9 czerwca 2013 we Frączkowie na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Stop dla alkoholu i narkotyków”, zorganizowany przez Sołectwo Goszowice, Stowarzyszenie „Wspólne Horyzonty” oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Finezja”. Impreza, zorganizowana była specjalnie dla rodziców z dziećmi. Jej celem było promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia bez używek oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny. Stała się też okazją do prawdziwej integracji społecznej.
Dobra pogoda jak i rodzinna atmosfera, towarzyszyły Piknikowi przez cały dzień. Konkursy, zawody, wspólne zabawy oraz ognisko i pieczenie kiełbasek to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Każdy z uczestników imprezy znalazł dla siebie cos ciekawego.
Organizatorzy, przygotowali wiele rozrywek dla poszczególnych grup wiekowych.  Na najmłodszych czekały m.in. konkursy plastyczne, zawody sportowe: bieg z jajkiem oraz bieg z balonem, a także tradycyjne zawody jedzenia kisielu. Nie lada wyzwaniem dla starszych dzieci okazał się bieg w workach, slalom gigant, krykiet a w szczególności mini rajd rowerowy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się gry zespołowe takie jak przeciąganie liny czy też wspólne rozwiązywanie rebusów z hasłami odnośnie korzyści życia bez alkoholu. Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji również dla rodziców. Był bieg z dzieckiem na rękach, rzut woreczkiem
do celu oraz dmuchanie baloników. Konkursy i zabawy  były prowadzone w takim tempie, że nie było czasu na nudę. Uczestnicy oprócz wspaniałych nagród otrzymali, medale i gromkie brawa publiczności.
Wszyscy dobrze się bawili a największym sukcesem Pikniku Rodzinnego były szczere uśmiechy dzieci.
W imieniu organizatorów pragniemy podziękować przede wszystkim mieszkańcom Frączkowa za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, Gminie Pakosławice za pomoc w dofinansowaniu Pikniku. Wspaniała atmosfera oraz bardzo duża ilość nagród to również zasługa sponsorów. Wszystkim z głębi serca serdecznie dziękujemy.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9839547
W tym miesiącu: 8021
Wizyt dzisiaj: 794
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: