Dziś jest: niedziela, 21-07-2019
 • Polsko- czeskie podsumowanie projektu Turystyczny Przystanek na Szlaku Jakubowym

  Pierwszymi, którzy odwiedzili Turystyczny Przystanek na Szlaku Jakubowym była grupa mieszkańców z czeskiego Hradec nad Moravici  z okazji uroczystego podsumowania projektu.

 • Projekt Turystyczny Przystanek na Szlaku Jakubowym zakończony

  W listopadzie 2018 r. zakończono realizacje polsko- czeskiego projektu Turystyczny Przystanek na Szlaku Jakubowym.  W Pakosławicach  stworzono miejsce spotkań turystów-pielgrzymów podążających  śladami  muszli św. Jakuba.

 • Nowa jakość edukacji w gminach Kamiennik i Pakosławice

  Gmina Pakosławice  przystąpiła do realizacji projektu partnerskiego Nowa jakość edukacji w gminach Kamiennik Pakosławice, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020

 • Podsumowanie projektu „Polsko- Czeska Akademia Sportu”

  zegar.jpeg

  W lipcu 2018 r.  zakończono realizację projektu „Polsko- Czeska Akademia Sportu”. Dzięki współpracy z czeską gminą Mikulovice oraz środkom Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad zorganizowano w Pakosławicach wydarzenia sportowe z udziałem miłośników sportu z obu stron granicy.

 • Polsko- Czeski Piknik Sportowy

  piknik2.jpeg

  Od stycznia 2018 r. ruszyła w Pakosławicach Polsko- Czeska Akademia Sportu. To efekt współpracy gminy Pakosławice i Mikulovice w ramach transgranicznej inicjatywy w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad.

 • I Festiwal Produktu Lokalnego w Pakosławicach

  Operacja  mająca na celu promocję lokalnej kultury poprzez organizację wydarzenia pn. I Festiwal Produktu Lokalnego w Pakosławicach współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 4687300
W tym miesiącu: 66268
Wizyt dzisiaj: 2688
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: 77 4357614
fax: 77 4357618
e-mail: