Dziś jest: środa, 31-05-2023

Rzymiany- miejsce przystanku dla rowerzystów

naglowek.jpeg

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

Gminę Pakosławice i Mikulovice łączą szlaki rowerowe i piesze z licznymi atrakcjami przyrodniczo- kulturowymi. Partnerzy połączeni są trasą Euro Velo 9 (od Mikulovic do Nysy) i dalej trasą R-57 do Rzymian (gmina Pakosławice). Odległość dzieląca partnerów umożliwia przemieszczenie się od Mikulovic do Pakosławic w ramach jednej wyprawy z przystankiem w miejscowości Rzymiany.

W ramach projektu „Euroregion Pradziad przyjazny turystom” przy trasie rowerowej R- 57 która w miejscowości Nysa łączy się z trasą Euro Velo 9 biegnącą do Mikulovic powstała infrastruktura turystyczno- rekreacyjna. W miejscowości Rzymiany (gmina Pakosławice) W Rzymianach w sąsiedztwie drogi, którą prowadzi trasa R -57 oraz kościoła  znajduje się ogólnodostępne  miejsce przystanku i rekreacji  dla rowerzystów i turystów.
Zagospodarowanie na cele turystyczno- rekreacyjne obejmowało: uporządkowanie terenu i przygotowanie pod montaż infrastruktury, oświetlenie typu LED, ławki ze stolikiem, stojak na rowery, kosz na śmieci, urządzenia rekreacyjno-sportowe, tablice: informacyjna i pamiątkowa.

RZYMIANY tablica.jpeg

ulotka 4 .jpeg

ulotka 2.jpeg

1 — kopia.jpeg

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9830154
W tym miesiącu: 54530
Wizyt dzisiaj: 378
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: