Dziś jest: niedziela, 04-06-2023

"Mała książka wielki człowiek"

PLAKAT 2019.jpegBiblioteki Prusinowice, Pakosławice i Nowaki realizują projekt "Mała książka wielki człowiek".
Dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie "Wyprawkę Czytelniczą", a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Po każdych odwiedzinach w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajduje się również broszura informacyjna dla rodziców, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.
Biorąc udział w projekcie Wasze Dziecko pozna ważne miejsce bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci 3-6 lat.
Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytani, została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W naszej Gminie patronat honorowy nad projektem objął Wójt Gminy Adam Raczyński oraz 
Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Gminy .
Zapraszamy do biblioteki!

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9838350
W tym miesiącu: 6824
Wizyt dzisiaj: 1913
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: