Dziś jest: poniedziałek, 20-09-2021

Konsultacje społeczne z mieszkańcami sołectwa Prusinowice dotyczące zmiany nazwy ulicy

konsultacje.jpeg Wójt Gminy Pakosławice zaprasza mieszkańców sołectwa Prusinowice do konsultacji w sprawie zmiany nazw ulicy.

Pragnę poinformować, iż 1 kwietnia 2016 r. Sejm RP przyjął ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zgodnie z tą ustawą nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Na podstawie ww. ustawy samorządy są zobowiązane do zmiany nazw w ciągu 12 miesięcy od wejścia ustawy w życie.

Ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian dokumentów, nawet jeśli nazwy ulic ulegną zmianie. Zgodnie z prawem, dokumentów będzie można używać tak długo, aż stracą ważność.

Zapraszam zatem mieszkańców sołectwa Prusinowice do konsultacji społecznych związanych z wyłonieniem propozycji nowej nazwy dla obecnej ulicy 35 lecia PRL znajdującej się w Prusinowicach. Chcemy, w formie ankiety konsultacyjnej, poznać opinię i propozycje lokalnej społeczności w tym zakresie.

PDFWyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych z mieszkańcami.pdf

PDFZarządzenie Wójta Gminy w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami sołectwa Prusinowice dotyczących zmiany nazwy ulicy.pdf

DOCAnkieta konsultacyjna.doc

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 7344007
W tym miesiącu: 59972
Wizyt dzisiaj: 1981
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: 77 4357614
fax: 77 4357618
e-mail: