krispol.jpegW miniony weekend cztery drużyny pierwszoligowe rywalizowały w towarzyskim turnieju w Pakosławicach. Najlepszy w zmaganiach okazał się APP Krispol Września, a tuż za jego plecami uplasowały się zespoły z Zawiercia, Nysy i Krakowa.

APP Krispol Września idzie jak burza przez turnieje towarzyskie przygotowujące go do startu w I lidze. Najpierw podopieczni Sławomira Gerymskiego wygrali zmagania w Siedlcach, następnie okazali się najlepsi we Wrześni, zaś w miniony weekend zwyciężyli w zmaganiach w Pakosławicach. W pokonanym polu zostawili rywali z Nysy, Zawiercia i Krakowa. Najwięcej problemów sprawili im gracze z Opolszczyzny, z którymi przegrali dopiero po pięciosetowym boju. Druga lokata przypadła drużynie prowadzonej przez Dominika Kwapisiewicza, która z kolei tie-breaka rozegrała z AGH.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się gracze z Opolszczyzny, zaś zawody bez zwycięstwa zakończyli krakowianie. – Po wyniku widać, że z Wartą zagraliśmy bardzo wyrównane spotkanie, choć pozostałe do pewnego momentu także były zacięte. Chociaż przykładowo zespół z Wrześni złamał nas zagrywką. Chyba najsłabsze spotkanie zagraliśmy ze Stalą, widać więc, że nasza dyspozycja w dalszym ciągu jeszcze faluje. Szkoda, że nie odnieśliśmy żadnej wygranej, bo na pewno w lepszym nastroju wraca się do domu ze zwycięstwami niż porażkami – powiedział Andrzej Kubacki. Będziemy wyciągać wnioski z tego turnieju, szukać zarówno pozytywów, jak i tych rzeczy, nad którymi musimy jeszcze popracować – dodał szkoleniowiec krakowian.

Wyniki turnieju w Pakosławicach:
Aluron Virtu Warta Zawiercie – AGH AZS Kraków 3:2
Stal AZS PWSZ Nysa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3
APP Krispol Września – AGH AZS Kraków 3:0
Stal AZS PWSZ Nysa – APP Krispol Września 3:2
APP Krispol Września – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
AGH AZS Kraków – Stal AZS PWSZ Nysa 0:3

Klasyfikacja końcowa:
1. APP Krispol Września
2. Aluron Virtu Warta Zawiercie
3. Stal AZS PWSZ Nysa
4. AGH AZS Kraków

 

Więcej zdjęć z turnieju dostępna tutaj

źródło: www.siatka.org

Przewiń do góry