Dziś jest: środa, 31-05-2023

Dożynki Gminne 2016

dozynki.jpegW Pakosławicach odbyły się Gminne Dożynki. Była to okazja do corocznego podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę.

Przy miejscowej OSP uformował się korowód składający się z 7 wieńców  przygotowanych przez sołectwa naszej gminy, delegacji miejscowych rolników, władz gminy, mieszkańców oraz zaproszonych gości. Przygrywająca kapela poprowadziła korowód do kościoła parafialnego gdzie odbyła się dziękczynna msza święta w intencji rolników i zebranych plonów, odprawiona przez księdza proboszcza Stanisława Dworzaka.

Po mszy starostowie dożynek Ewa Rogalska oraz Grzegorz Lichwa przekazali chleb wójtowi gminy, aby mógł podzielić się upieczonym z tegorocznego ziarna chlebem ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. Adam Raczyński, wójt Gminy Pakosławice powitał wszystkich gości oraz mieszkańców gminy, a szczególne słowa uznania skierował do rolników dziękując za trud ich pracy - podkreślił wartość szczególną naszego codziennego chleba oraz dzielenia się nim. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy taneczne dzieci. Zgodnie z tradycją w trakcie Dożynek odbył się konkurs na Najpiękniejszą Koronę Dożynkową.

W tym roku Komisja stanęła przed nie lada dylematem ponieważ wszystkie korony prezentowały się znakomicie. Ostatecznie podjęli trudną decyzję. I miejsce przypadło dla sołectwa Pakosławice, II miejsce dla sołectwa Nowaki, III miejsce dla Prusinowic. Pozostałe korony otrzymały wyróżnienia - Strobice, Reńska Wieś, Smolice, Biechów.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9830131
W tym miesiącu: 54507
Wizyt dzisiaj: 355
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: