Dziś jest: niedziela, 26-09-2021

Poezja Jana Pawła II w Prusinowicach

Dnia 17 maja 2016 roku w Prusinowicach odbył się V Powiatowy Konkurs Poezji Jana Pawła II. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych opiekunowie zgłosili do finału 41 uczestników  z jedenastu szkół podstawowych Powiatu Nyskiego.

Po wysłuchaniu prezentacji wszystkich uczestników, jury w składzie:  Czesława Lubczyńska, Dorota Tokarska-Ogorzały oraz Beata Jaworska ogłosiło wyniki. 

W kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęła Maria Gawłowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, drugie miejsce przypadło w udziale  uczennicy SP nr 10 w Nysie Lenie Ząbkowskiej, a trzecie miejsce  zajął  Wiktor Pliś ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie.

W kategorii klas V zwyciężyła Wiktoria Grzegorek ze SP nr 10 w Nysie, drugie miejsce zajął uczeń SP nr 3 w Nysie Stanisław Halikowski, a trzecie Julianna Tokarska z Zespołu Szkół  w Prusinowicach.

W kategorii klas szóstych wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajęła Natalia Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 3 Nysie,  II miejsce – Urszula Charytanowicz  z Zespołu Szkół w Prusinowicach, III miejsce zdobyła Samanta Gandziała z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Łambinowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Nysie i Urząd Gminy Pakosławice. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, a jak Jan Paweł II to oczywiście kremówki.

Pomysłodawcą i koordynatorem  konkursu  jest Barbara Borkowska – katechetka z Zespołu Szkół w Prusinowicach.

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 7367318
W tym miesiącu: 83283
Wizyt dzisiaj: 1875
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: 77 4357614
fax: 77 4357618
e-mail: