Dziś jest: piątek, 02-06-2023

Piękna inicjatywa uczniów z ZS w Prusinowicach

Uczniowie z Zespołu Szkół w Prusinowicach bardzo często organizują lub włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Sześć lat temu podjęli jednak bardzo poważną i zobowiązującą decyzję- adoptowali dziewczynkę z Madagaskaru o imieniu Olga w ramach „Adopcji serca”.

Akcja polega na materialnym i duchowym wsparciu dzieci, które z różnych powodu nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Hojność dzieci ze Szkoły w Prusinowicach i ich rodziców przeszła w tym roku najśmielsze oczekiwania. Udało nam się zebrać nie tylko całą sumę potrzebną na adopcję Olgi na cały 2016 rok, ale również dzięki inicjatywie dzieci zaadoptować na pół roku 7-miesięcznego chłopca o imieniu Paul. Za pośrednictwem listów oraz Internetu uczniowie uczestniczą w ich życiowych zmaganiach i osiągnięciach oraz cieszą się ich sukcesami.

Olga i Paul potrzebują nas bo są samotni i chorzy, bo przeżyli przerażające rodzinne tragedie, my potrzebujemy ich, aby odkryć w sobie ogromne pokłady dobroci i zwykłej ludzkiej życzliwości, o których istnieniu być może nie mieliśmy pojęcia. W imieniu Olgi i Paula składam serdeczne podziękowania dzieciom i ich rodzicom za wielkie serce.

Koordynator akcji Barbara Borkowska

Paul

paul.png

 

 

 

 

Olga

olga.jpeg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9834888
W tym miesiącu: 3362
Wizyt dzisiaj: 1935
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: