Dziś jest: piątek, 02-06-2023

Strażakom uśmiech i kwiaty...

Dzień 4 maja 2016 r. dla dzieci uczęszczających do Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Nowakach z pewnością był dniem, którego długo nie zapomną.Odbyła się wówczas uroczystość z okazji Dnia Strażaka, na którą przybyli strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakach.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez przedszkolaki z Przedszkola SPSK w Nowakach. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, których tematyka nawiązywała do zawodu strażaka. Przedszkolaki zadawały też strażakom pytania, dotyczące akcji, w których brali udział. Po przedszkolakach program taneczny zaprezentowali uczniowie kl. I – III tutejszej szkoły. Dzieci chciały swym pięknym tańcem wyrazić wdzięczność i podziw dla dzielnych strażaków. Pod koniec części artystycznej dzieci złożyły strażakom życzenia , po czym wręczyły  na ręce strażaków  samodzielnie wykonane laurki.

Dalszy ciąg uroczystości przeniósł się do remizy strażackiej, gdzie strażacy zademonstrowali sprzęt używany do gaszenia pożaru i zaprezentowali wóz strażacki. Wielką atrakcją okazało się lanie wody z węża strażackiego oraz oglądanie od wewnątrz wozu strażackiego z włączonymi syrenami. To spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci. Być może niektóre z nich, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9833197
W tym miesiącu: 1671
Wizyt dzisiaj: 244
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: