Dziś jest: niedziela, 04-06-2023

Szczegółowa elektroniczna mapa Gminy Pakosławice

Informujemy, że uruchomiony został System Informacji Przestrzennej Gminy Pakosławice. To tak zwany portal mapowy. Umożliwia on każdemu internaucie uzyskanie podstawowych wiadomości o gruntach, ulicach i adresach na terenie Gminy Pakosławice.

Portal zawiera szczegółowe informacje o ewidencji gruntów, siatkę ulic i numerację adresową. W pewnym zakresie skali można również korzystać z ortofotomap, czyli zdjęć satelitarnych oraz widoku ulic za pośrednictwem Google Street View. Dostępne są funkcje wyszukiwania adresów i obiektów użyteczności publicznej. Wizualizacja odbywa się na tle aktualnego podkładu mapy ewidencyjnej (gminy, obręby, działki oraz budynki).
Rozwiązanie wykorzystuje serwis WMS (Web Map Service). Pozwala on na bardzo szybki podgląd na tle aktualnych danych ewidencyjnych.
System, funkcjonujący w oparciu o oprogramowanie eGmina firmy Geo-System Sp. z o. o., zawiera moduł noszący nazwę iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych). Służy on do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów w systemie teleinformatycznym w myśl przepisów zawartych w Ustawie o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej z dnia 4 marca 2010 roku.

Portal dostępny jest pod adresem: www.pakoslawice.e-mapa.net

sip3.png

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 9838352
W tym miesiącu: 6826
Wizyt dzisiaj: 1915
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: +48774357614
fax: +48774357618
e-mail: