środa, 31-08-2016
Frączków - pałac Biechów - zamek Nowaki Pakosławice z lotu ptaka Frączków z lotu ptaka Reńska Wieś - krzyże pokutne Rzymiany - park Prusinowice z lotu ptaka
 • Dożynki Gminne 2016

  dozynki.jpeg

  Wójt Gminy Pakosławice oraz Starostowie Dożynkowi serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki w Pakosławicach.

 • Narodowe Czytanie 2016

  quovadis_PLAKAT.jpeg

  Przed nami piąta edycja promującej czytelnictwo akcji Narodowe Czytanie. Organizacji tego wydarzenia w naszej gminie po raz kolejny podjęła się Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławicach - Filia Prusinowice.

 • Pożegnanie Wakacji w Reńskiej Wsi

  DSCN4156.jpeg
  29-08-2016 09:04

  27 sierpnia br. na boisku w Reńskiej Wsi odbyło się impreza dla dzieci na pożegnanie wakacji. Organizatorem wydarzenia była Gmina Pakosławice przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławicach oraz Sołectwa Reńska Wieś.
   

 • 70 lat OSP w Nowakach

  osp.jpeg

  Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakach obchodzić będą 70 - lecie powstania swojej jednostki. W związku z tą rocznicą w sobotę, 27 czerwca br. zorganizowane zostaną uroczyste obchody, które rozpoczną się o godz. 14:00 mszą św. w intencji strażaków w kościele parafialnym p.w. Św. Andrzeja w Nowakach.

 • Pożegnanie wakacji

  pozegnanie.wakacji.jpeg

  Gmina Pakosławice, Gminna Bibilioteka Publiczna w Pakosławicach oraz Sołectwo Reńska Wieś serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na wspólne ognisko na zakończenie wakacji.

 • DBAJMY O PORZĄDEK PRZY POJEMNIKACH DO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW, ZANIM WRZUCISZ BUTELKĘ ZGNIEĆ JĄ!!!!!!

  Recycling_symbol.svg.png

  APELUJEMY! Konieczne jest zgniatanie wszystkich opakowań, które wrzucamy do pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów zlokalizowanych na ogólnodostępnych terenach Gminy Pakosławice.

 • Nowy Inwestor na terenie Gminy Pakosławice

  lotos1.jpeg

  Dzięki wspólnym staraniom władz Gminy Pakosławice oraz byłych już właścicieli terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy DK 46 rozpoczęła się budowa stacji paliw płynnych i gazowych. Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami wykonawcy robót oraz inwestora Lotos Paliwa Sp. z o.o. omówiono szczegółowo harmonogram prac

 • Zaproszenie

  parasol+asos_60+_plakat.png

  Zapraszamy lokalnych liderów w wieku powyżej 60 lat do udziału w projekcie realizowanym w ramach  rządowego programu na rzecz aktywności osób  starszych na lata 2014-2012 - ASOS 2014 - 2020 przez Spółdzielnię Socjalną "Parasol".

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 1626309
W tym miesiącu: 49997
Wizyt dzisiaj: 317
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: 77 4357614
fax: 77 4357618
e-mail: