Dziś jest: wtorek, 11-12-2018
Frączków - pałac Biechów - zamek Nowaki Pakosławice z lotu ptaka Frączków z lotu ptaka Reńska Wieś - krzyże pokutne Rzymiany - park Prusinowice z lotu ptaka
 • Sesja Rady Gminy

  Rada Gminy Pakosławice zawiadamia, że w dniu 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 9:00 w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławicach odbędzie się sesja Rady Gminy.

 • Zawiadomienie o I sesji Rady Gminy Pakosławice

  Na podstawie Postanowienia Komisarza Wyborczego w OPOLU II  z dnia  5 listopada  2018 roku zwołana została I sesja Rady Gminy Pakosławice. Sesja odbędzie się 21 listopada  2018 r. o godz.9:00 w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławicach.

 • Planowane użycie syren alarmowych

  Informujemy, że w dniach od 14 do 15 listopada 2018 r. w godzinach 7.00-15.00 odbędzie się krajowe ćwiczenie podczas którego mogą zostać uruchomione syreny alarmowe na terenie Gminy Pakosławice „OGŁOSZENIE ALARMU” - modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut
  „ODWOŁANIE ALARMU” -  ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut

 • Zmiana terminu wywozu odpadów komunalnych

  Recycling_symbol.svg.png

  Urząd Gminy Pakosławice  informuje, że w związku z dniem wolnym wypadającym w dniu 12 listopada wywóz odpadów komunalnych i selektywnie gromadzonych systemem workowym będzie realizowany w kolejnym dniu roboczym.

 • Zostań Żołnierzem!

  grafika.jpeg

  Jesteś na początku swojej drogi zawodowej i zastanawiasz się, co robić w życiu? A może masz już bagaż doświadczeń, ale chcesz zrobić coś więcej albo coś zmienić? 12. listopada br., Wojskowa Komenda Uzupełnień w Brzegu rozpoczyna kolejny tydzień rekrutacyjny w ramach realizacji kampanii promocyjno-informacyjnej pn. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” na ternie powiatu nyskiego.

 • Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

  szopka12.jpeg

  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goszowicach Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Goszowicach pod patronatem Wydziału Katechetycznego Diecezji Opolskiej oraz Wójta  Gminy Pakosławice zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na Szopkę bożonarodzeniową.

 • Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Pakosławice w roku 2018

  Informacja o dofinansowaniu.jpeg

  W ramach naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów azbestowych na terenie województwa opolskiego Gmina Pakosławice otrzymała dotację na dofinansowanie zadania.

 • Informacja

  informacja.jpeg

  Uprzejmie informujemy, że 2 listopada 2018 roku Urząd Gminy Pakosławice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pakosławicach będą nieczynne.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydatek współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.13 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Statystyka odwiedzin
Liczba wizyt: 3999819
W tym miesiącu: 37819
Wizyt dzisiaj: 3133
Urząd Gminy Pakosławice
48-314 Reńska Wieś 1
tel.: 77 4357614
fax: 77 4357618
e-mail: